Rafski

Kim w zasadzie jest założyciel Studio Mechanik?

Cześć! Za dnia jestem nauczycielem, popołudniami pracuję nad firmą Studio Mechanik i zleceniami klientów. Mieszkam w Warszawie, mam rewelacyjnie zdolnych uczniów, moi klienci mnie zaskakują, lubię Chicken Wrapsy (oraz jazdę na jednośladach).

Rafski to nietuzinkowa osobowość. Połączenie artysty oraz inżyniera, doskonale sprawdza się w trudnych sytuacjach. Jego pola działania obejmują fotografię i mechatronikę oraz pokrewne branże. Potrafi zarówno rozmawiać z ludźmi jak i tworzyć oraz konstruować.

Zacząłem robić profesjonalne zdjęcia w chwili, gdy rozpocząłem moje studia mechaniczne. W tym momencie, po czternastu latach, nie sposób już tego od siebie oddzielić.

Rafski zaczął fotograficzne przygody „na poważnie” w chwili zakupu pierwszej lustrzanki cyfrowej (DSLR) którą był Canon 30D z obiektywem 17-85mm IS USM. Od tego momentu jego cyfrowa stajnia przeobrażała się zahaczając o takie marki jak Fujifilm, Sigma, Tamron, Nikon. Obecnie ulubionym sprzętem używanym w studio jest Sony A7, choć nadal czasem sięga z rozrzewnieniem do ulubionej swego czasu lustrzanki Fujifilm S5Pro. Rafski w pewnym momencie swojego życia zajmował się również fotografią analogową, używając aparatów dalmierzowych takich jak Yashica Electro 35 GTN z 1973 roku oraz Canon Canonet ql17 GIII.

Jego idole to tuzy tacy jak Henri Carter-Bresson, ale także bardziej współcześni fotografowie tacy jak Annie Leibovitz, Steve McCurry i Joe MacNally. Techniki oświetlenia uczył się od Joe oraz Strobisty (strobist.com), obecnie także spędza czas nad ulepszaniem warsztatu poznając nowe i do tej pory nieznane techniki. Jego nauczycielem jest Karl Taylor.

Pomysł na Rafskiego jest po prostu potrzebą chwili. Rafał zauważył mieszkając w Anglii że jest niemożliwym dla 99% ludzi mieszkających tam wymówienie jego imienia i nazwiska. Było ono dla nich nie do zapamiętania. Zostawił więc trzy pierwsze litery imienia i ostatnie nazwiska i powstał Rafski. Jest to bardzo uniwersalne i krótkie imzwisko. Poza fotografią Rafski zajmuje się także elektromechaniką i automatyką.

Umiejętności fotograficzne

  • Zdjęcia portretowe w studio, headshot, zdjęcia na stronę internetową, zdjęcia do dokumentów
  • Portrety typu Business, zdjęcia do profesjonalnych materiałów marketingowych
  • Zdjęcia grupowe, w studio lub plenerze, okolicznościowe grupowe portrety
  • Portrety typu Beauty, fotografia uwydatniająca piękno kobiecego ciała
  • Zdjęcia modowe, Fashion, skoncentrowane na kobiecie oraz jej wizerunku i ubiorze
  • Sesje zdjęciowe sensualne
  • Sesje w trakcie uroczystości rodzinnych, komunii, ślubów, wesel, urodzin, świąt i innych okazji.
  • Zdjęcia produktów
  • Zdjęcia krajobrazu

Rafski jako inżynier Kwiatkowski

Rafal is a Mechanical Engineer and a multi-skilled person with interests in humanity who uses his skills to understand the world, the people, the machines and the politics which is existent in any human relations. Studio Mechanik offers a range on consultancy services in technology related subjects. We specialise in mechatronics and automation.

Analytical / Technical Skills

o 3D CAD design: Excellent knowledge of SolidWorks, Siemens Solid Edge. 2D CAD: Autocad and Draftsight

o Pneumatic and electropneumatic system design, Hydraulic and electrohydraulic system design – practical skills and simulations using FluidSIM

o Rapid Prototyping and Additive Manufacturing, Machine design and components, Problem Solving. Ability to produce prototypes in FDM technology.

o Precision CNC Machinery Design – Laser Cutters, design and prototyping, operation, calibration, installation.

o Precision CNC Machining: Bridgeport+Heidenhain Milling machines, XYZ Prototrak CNC Turning,Manual Milling, Turning, Drilling, Cutting, Grinding

o Finite Element Analysis: Solidworks Simulation and Abaqus/CAE

o Conversion and rewinding equipment: Ashe and Titan Ranges

o Engineering Plastics: Nylon, Acetal, Fluoropolymer component manufacturing: PTFE Paste Extrusion process and PFA Injection Molding process

o Electrics and Electronics – system design, one / three phase electric design, circuits, components (RLC elements, diodes, transistors, motors, PWM, TTL)

o Passenger and Goods Lift Technology, BS standards and modern lift design

o Microsoft Excel: Analytical Calculations and component Optimisation (Excel), Development of tools using Microsoft VBA and Excel.

o Composite Materials: Laminating technologies, Glass and Carbon Fibre composites, prototype manufacture, FEA analysis.

o Excellent knowledge of MS Office, internet and common applications.

o Lean Six Sigma Yellow Belt – Tools and Techniques

o Teaching – Postgraduate diploma in teaching.

Education:

Magister Politologii UG 2005

Master of Engineering and Energy Engineering (Distinction) at Heriot Watt University, Edinburgh 2013.

Przygotowanie pedagogiczne 2019

Publications:

The development of a low to mid-rise energy efficient, green lift system.

May 1, 2014, Kaczmarczyk, S. and Peters, R. (eds.) Symposium on Lift and Escalator Technologies. Northampton, UK: The University of Northampton, CIBSE Lifts Group. 2052-7225. pp. 127-132.