Co to znaczy, że jestem Mechatronikiem / Prototyp Slidera w Studio Mechanik

Co to znaczy, że jestem Mechatronikiem / Prototyp Slidera w Studio Mechanik

Możecie się czasem zastanawiać, co oznacza fakt, że jestem Mechatronikiem. Pewnie dla wielu będzie to mylące, ponieważ znają moją fotograficzną odsłonę i wiedza, że kreuję obrazy. Inni pomyślą, że mechanik czy mechatronik to zupełnie co innego niż fotograf i że powinienem zdecydować się na jedną z dróg. Nic bardziej mylnego. Inżynieria Mechaniczna w USA jest nierozłącznie związana ze sztuką. Podobnie w wielu miejscach w Wielkiej Brytanii będzie ona zajmowała miejsce w dziedzinie sztuki. Dlaczego tak? Ponieważ dobry inżynier i dobry mechanik oraz mechatronik będą mieli coś wspólnego z każdym artystą – a mianowicie to, że kreują, tworzą, projektują i są architektami czegoś, co jeszcze nie istniało.

My w Polsce mamy zawężony obraz sytuacji. Mechanik kojarzy nam się z ubrudzonym smarem człowiekiem o niewielkiej kulturze, który co najwyżej może sprawić, że nasz leciwy samochód dalej będzie jeździł. Oczywiście nie wszyscy tak myślą, ale większość. Jest to wina braku edukacji.

W filmie powyżej użyłem prototypu slidera do fotografii i video. Co to jest slider? W prosty sposób można to wytłumaczyć tak: jest to platforma na której montujemy nasz aparat lub kamerę i która porusza się po ustalonej ścieżce.

Jak widać, ten prototyp jest całkowicie funkcjonalny. Do jego wykonania użyłem silnika krokowego, zestawu baterii, mikrokontrolera oraz wyłączników krańcowych. Wszystko zgrabnie zostało upakowane w niewielkiej obudowie. Ten slider można wykorzystywać z dowolną kamerą bądź aparatem, na zdjęciu widzimy aparat klasy Nikon D300.

Prototyp jest całkowicie funkcjonalny i może konkurować z podobnymi produktami dostępnymi na rynku. Niestety, nie posiadam możliwości produkcyjnych aby skomercjalizować ten prototyp.

Jeśli ktoś z Państwa byłby zainteresowany rozwijaniem projektów podobnego typu zapraszam do kontaktu. Najlepiej użyć messenger m.me/studiomechanik bądź whatsap: 795400891

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *