FAQ

Studio Mechanik

Jakie usługi świadczy Studio Mechanik? Dlaczego powstała firma i czym różni się od konkurencji?

Studio Mechanik powstało, aby świadczyć usługi fotograficzne, pomagać innym biznesom osiągać komercyjny sukces oraz oferować jedyne w swoim rodzaju produkty na rynku lokalnym w Ostrołęce.

Studio Mechanik jest jedynym tego typu studiem na skalę ogólnopolską, gdyż posiada możliwości kreowania narzędzi biznesowych oraz tworzenia oryginalnego contentu w postaci fotografii, video i produktów.

Studio posiada fizyczny punkt, zlokalizowany w Hali Feniks w centrum Ostrołęki, gdzie można wydrukować zdjęcie, zamówić odbitki, zarezerwować termin usługi lub bezpłatnej konsultacji oraz zakupić produkty fotograficzne.

Punktów oferujących podobny zakres usług jest w Ostrołęce więcej, jednak tylko Studio Mechanik może wykonać dla Was więcej za mniej.

Co to oznacza?

Oznacza to, że wybierając Studio Mechanik możecie zapłacić mniej niż u konkurencji jeżeli macie okrojony budżet oraz to, że wybierając jeden z wyższych pakietów dostaniecie gratis coś, czego nie zaoferuje Wam konkurencja. Może to być specjalnie dla Was wyprodukowane akcesoria do fotografii lub ślubu, obraz fotograficzny na płótnie, nasze produkowane ręcznie na zamówienie albumy fotograficzne lub profesjonalna sesja zdjęciowa. To szczególnie opłaca się w przypadku większych zleceń typu Wesele i Ślub lub Sklep E-commerce. Warto zarezerwować bezpłatny termin konsultacji aby dowiedzieć się, jak wiele możecie zaoszczędzić decydując się na współpracę ze Studio Mechanik.

Dlaczego w ogóle miał/a/bym korzystać z usług Studio Mechanik? Mój kolega ma lustrzankę i obiecał, że mi zrobi sesję za darmo.

Studio zostało założone przez Rafskiego, który z racji swojego wykształcenia i doświadczenia jest profesjonalistą w każdym aspekcie tego słowa. Dba on, aby świadczone usługi były na najwyższym możliwym poziomie i aby każde zdjęcie które zostanie przez niego wykonane lub przygotowane było jak najlepsze pod względem technicznym i artystycznym. Rafski ma bardzo duże doświadczenie i szeroki zasób wiedzy, potwierdzony dwoma dyplomami renomowanych uczelni w Polsce i Wielkiej Brytanii. Rafski jest niebywale skuteczny w realizacji wszelkiego rodzaju projektów a więc możecie być pewni, że jego sesje wniosą wiele w Wasz rozwój oraz że efekt tych sesji przerośnie oczekiwania.

Nie można porównywać jego usług do usług hobbysty-amatora gdyż to są to zupełnie dwie różne sprawy – jego praca jest zorientowana na odniesienie określonego sukcesu w formie realizacji postawionego zadania, jeśli chodzi o hobbystę-amatora to próbuje on zwykle zrealizować swoje artystyczne wizje. Jest doskonały technicznie podczas gdy hobbysta-amator się dopiero uczy. Kwestia finansowa to jedynie jeden aspekt całego zlecenia czy usługi. Zwykle bywa tak, że jeśli dostajemy coś za darmo nie jest to usługa pełnej jakości. Ludzie rozwijają swoją fotografię latami, więc jeżeli chcecie zrobić przysługę swojemu koledze z lustrzanką, potraktujcie to jako właśnie przysługę dla niego, jeśli jednak chcecie coś osiągnąć, czy to zbudować swój /lub swojej firmy/ wizerunek w internecie, czy rozwijać się jako fotomodelka lub zachować najpiękniejsze wspomnienia z rodzinnej imprezy, nie wahajcie się długo i wybierzcie Studio Mechanik.

Jeśli jednak chcecie dowiedzieć się, co piszą o nas nasi klienci zapraszamy do działu Opinie

Rafski jest fotografem niezależnym, co za tym idzie, jest w stanie zaoferować Wam oryginalne prace i zdjęcia na najwyższym poziomie. Większość prac robimy we własnym zakresie. Posiadamy laboratorium cyfrowe i suchy minilab oraz osprzęt studyjny.

Czy muszę rezerwować termin w Studio Mechanik, jak i dlaczego?

Wymagamy rezerwacji terminu w przypadku większych zleceń. Zwykle przyjmujemy rezerwacje na Ślub i Wesele, sesje zdjęciowe (okolicznościowe, dzień babci i dziadka, sesje narzeczeńskie, sesje panieńskie i kawalerskie, sesje walentynkowe, sesje ślubne, sesje rocznicowe, sesje dziecięce i sesje świąteczne) ale także na wykonanie jedynych w swoim rodzaju personalizowanych prezentów i akcesoriów na ślub i wesele oraz inne okazje.

Zwykle wymagamy wpłaty zaliczki 20% na poczet realizacji zlecenia które wymaga rezerwacji. Ta kwota pomaga nam się upewnić, że do zlecenia faktycznie dojdzie gdy zarezerwujemy swój czas dla Was. Tak kwota także pokrywa nasze koszty w przypadku wykonania personalizowanych produktów.

W przypadku wpłaty zaliczki i niespodziewanych zdarzeń losowych, jest możliwość przeniesienia daty wykonania usługi na inny termin. Jest to dokonywane po wcześniejszej informacji ze strony klienta która musi być dokonana nie później niż 48 godzin przed planowaną usługą. Przeniesienie terminu nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Informacja ta jest prawdziwa dla wszystkich usług, gdzie umowa jest dokonywana w formie ustnej. W przypadku, gdy sporządzona pisemna umowa stanowi inaczej, należy stosować zapisy umowy.

Możecie zarezerwować termin bezpłatnej konsultacji, wykonania sesji zdjęciowej lub wykonania każdej innej usługi na kilka sposobów:

 • osobiście w Studio Mechanik, Hala Feniks, pierwsze piętro.
 • telefonicznie, nr tel: 795 400 891
 • za pomocą email: studiomechanik@gmail.com
 • za pomocą komunikatora messenger m.me/studiomechanik
 • za pomocą naszej strony na facebook fb.com/studiomechanik

Wymagamy wcześniejszej rezerwacji ponieważ aby zrealizować Wasze usługi musimy nierzadko poświęcić czas i pieniądze, nie możemy pozwolić sobie na straty w dzisiejszej sytuacji ekonomicznej.

Zdjęcia do dokumentów

Po co miałbym w ogóle iść do fotografa? Przecież mam w domu aparat cyfrowy i mogę sobie zrobić zdjęcie!

Teoretycznie tak, ale zdjęcia do dokumentów muszą spełniać konkretne wymogi. Muszą mieć odpowiedni format i być zrobione wg określonego wzoru (inny wzór dotyczy dowodu osobistego i paszportu, inny wizy czy prawa jazdy).

Nawet jeśli dokładnie się orientujemy, jakie wymiary powinno mieć zdjęcie i jak ustawić modela, droga do fotografii spełniającej wszystkie wymagania urzędowe jest daleka.

Trzeba zadbać o odpowiednie tło, równomierne oświetlenie, prawidłowy ubiór, oraz upewnić się by fotografowana osoba patrzyła w określony sposób.

Słowem, w warunkach domowych trudno to wszystko ogarnąć i dlatego lepiej zdać się na profesjonalistę. 

Ceny zdjęć do dokumentów nie są wygórowane, a my, ponosząc koszta fotografii, zyskujemy przede wszystkim pewność, że nasze zdjęcie bezproblemowo przejdzie urzędniczą weryfikację.

A może mogę wykorzystać zdjęcia z wakacji, na którym moja twarz jest dobrze widoczna?

Takie zdjęcie można zaryzykować w CV lub mniej oficjalnej legitymacji, choć i tam preferowane są fotografie profesjonalnie wykonane w studio, natomiast do dokumentów takich jak prawo jazdy, paszport, dyplom czy wiza zdjęcie z wakacji nie nada się na pewno.

Praktycznie niemożliwe jest, byśmy byli na nim idealnie oświetleni, na właściwym tle, z dokładnie ułożonymi włosami, bez czapki czy okularów przeciwsłonecznych itp.

Czy mogę użyć do dowodu, prawa jazdy, paszportu itp. zdjęcia sprzed kilku lat?

Nie jest to dobry pomysł. Według obowiązujących przepisów zdjęcie nie powinno być wykonane wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem dokumentów. Poza tym obecnie jednym z wymogów jest zdjęcie kolorowe, a kiedyś częściej były robione czarno-białe.

Zmieniły się też wymagania dotyczące ustawienia osoby fotografowanej – do dowodu osobistego robi się zdjęcia na wprost (en face), wcześniej był to lewy półprofil.

Czy zdjęcia dostarczone do urzędu muszą mieć ściśle określony format? Jakie wymiary musi mieć zdjęcie do dowodu, paszportu itd.?

Tak, są ustalone wymiary, jakie powinny mieć fotografie.

Zdjęcie do dowodu osobistego – 35 x 45 mm (3,5 x 4,5 cm)

Zdjęcie do paszportu – 35 x 45 mm (3,5 x 4,5 cm)

Zdjęcie do wizy USA – 50 x 50 mm (5 x 5 cm, 2 x 2 cale)

Zdjęcie do prawa jazdy – 35 x 45 mm (3,5 x 4,5 cm)

Zdjęcie do legitymacji – najczęściej 35 x 45 mm (3,5 x 4,5 cm), ale zależy to od rodzaju legitymacji (szkolna, studencka, służbowa, wojskowa, policyjna, prasowa itd.)

Zdjęcie do dyplomu – zazwyczaj 45 x 65 mm (4,5 x 6,5 cm)

Jak się uczesać i ubrać do zdjęcia? Czy na fotografii mogę mieć okulary, nakrycie głowy, biżuterię, makijaż?

Przygotowując się do zdjęcia do dokumentów pamiętajmy o tym, że powinniśmy być wypoczęci i w dobrym nastroju. Włosy powinny być świeżo umyte, a fryzura naturalna, zbliżona do tej którą najczęściej nosimy, pod warunkiem że włosy nie zasłaniają twarzy poniżej brwi. Makijaż wskazany jest raczej delikatny, matowy, maskujący ewentualne mankamenty cery. Z biżuterią nie należy przesadzać, nie może ona zasłaniać twarzy (np. duże kolczyki w uszach). Szeroko pojęty piercing nie budzi na ogół entuzjazmu urzędników, więc lepiej z niego zrezygnować, także po to, by nie mieć później z dokumentem problemu np. za granicą.

Pamiętaj, że dowód czy paszport będzie Ci służył latami. Jeśli na co dzień nosisz okulary, załóż je także do zdjęcia, nie mogą tylko mieć ciemnych szkieł (wyjątek stanowią niepełnosprawni legitymujący się odpowiednim zaświadczeniem), lub zbyt szerokich oprawek, rzucających cień na twarz. Nakrycie głowy jest zasadniczo niedopuszczalne, chyba że stanowi element stroju religijnego (to również wymaga zaświadczenia). Ubranie widać w niewielkim stopniu, ale powinno być schludne, w stonowanych kolorach, nie zasłaniać okolic twarzy (np. wysoki golf czy bluza z kapturem), nie może też mieć kroju munduru, jeśli nie jesteśmy wojskowymi. Warto zadbać o elegancję (np. biała koszula i krawat w przypadku panów), zwłaszcza robiąc zdjęcia do dyplomu.

Czy wykonujecie zdjęcia do paszportu lub dowodu dla dzieci? Jakie są tu wymagania, czym się różnią od zdjęć osób dorosłych?

Tak, wykonujemy zdjęcia do dziecięcych paszportów lub dowodów osobistych. Jest to nieco trudniejsze niż w przypadku dorosłych, ale radzimy sobie z takim zadaniem mając duże doświadczenie w fotografowaniu maluchów.

Zasady są oczywiście mniej restrykcyjne, bo trudno wymagać od niemowlaka chociażby zamkniętej buzi, ale ważne jest, by na zdjęciu nie było w tle innych osób, by była widoczna cała twarz (w kadrze może być trzymana w rączce zabawka, ale pod warunkiem, że nie zasłania buzi) oraz by dziecko znajdowało się na jednolitym, jasnym tle, równomiernie oświetlone i (w przypadku dzieci powyżej 5 lat) miało zamknięte usta.

Na czym polega komputerowa weryfikacja zdjęcia do paszportu biometrycznego?

Założeniem paszportów biometrycznych jest identyfikacja na podstawie niezmiennych cech biologicznych, w tym wizerunku twarzy. Żeby było to możliwe, zdjęcie musi być wykonane według ściśle określonego wzoruWeryfikacja polega na dokładnym sprawdzeniu, czy wszystkie elementy zdjęcia są prawidłowe. Należą do nich: proporcje twarzy na odbitce (oczy i broda w określonych tzw. maską miejscach), pozycja głowy (nie może być przekrzywiona), wygląd twarzy (naturalny, z zamkniętymi ustami), wyraz oczu (otwarte, spojrzenie skierowane na wprost, oczy niezasłonięte włosami, niekiedy zaleca się zdjęcie okularów korekcyjnych), tło (jednolite, bez innych osób i przedmiotów), oświetlenie (równomierne, bez refleksów), wreszcie – jakość techniczna zdjęcia (prawidłowe kolory, kontrast, rozdzielczość). Warto zadbać o komputerową weryfikację zdjęcia, by upewnić się, że spełnia wszystkie wymogi stawiane zdjęciom do paszportu. Nasz zakład wykonuje tę usługę bezpłatnie!

Czy ceny zdjęć do dokumentów są znormalizowane, np. zdjęcie do dowodu kosztuje wszędzie tyle samo?

Nie, zakłady fotograficzne indywidualnie szacują koszt tego rodzaju zdjęć i ustalają własne ceny. Nie warto oszczędzać kilku złotych i korzystać z przypadkowych ofert, bo wykonanie dobrego zdjęcia, zwłaszcza do paszportu biometrycznego, wymaga doświadczenia.
Nasz zakład łączy wysoką jakość usług z przystępną ceną. W naszym studio wykonujemy również zdjęcia do dokumentów dla dzieci w każdym wieku.

Ceny naszych zdjęć do dokumentów znajdziecie w CENNIKU.

Odbitki

Czy moje wydrukowane zdjęcia będą w dobrej jakości?

Nasze odbitki wywołujemy używając Suchego MiniLabu firmy Epson.

Suchy lab Epson SureLab D700 to profesjonalna drukarka do szybkiego drukowania dużej ilości zdjęć w wysokiej jakości. Głowica drukująca Micro Piezo, technologia przetwarzania obrazów oraz oryginalny atrament firmy Epson gwarantują ostre i żywe kolory. Urządzenie drukuje korzystając z papierów w roli – jeden załadunek pozwala uzyskać nawet 600 zdjęć w formacie 10x15cm, a komplet tuszy pozwala na uzyskanie nawet 6000 wydruków w tym formacie. Dzięki temu sprzęt nie wymaga czasochłonnej obsługi. 

Zalety Epson SL D700

 • wydruki zdjęć, certyfikatów, dyplomów, zaproszeń, karty okolicznościowych, dyplomów,menu dla restauracji, reprodukcji; zdjęć do dokumentów,
 • wysoka jakość druku, wysoka rozdzielczość (720 dpi x 1440 dpi) i szeroki gamut barw dzięki 6 tuszom UltraChrome D6-S i głowicy micropiezo
 • druk formatów od 10x15cm do 21x100cm;

Jak widać, oprócz odbitek fotograficznych, nasz MiniLab może dla Was drukować menu restauracyjne, ulotki, albumy, dyplomy i naklejki.

W dzisiejszych czasach niemal każdy ma drukarkę w domu, do której można zakupić papier fotograficzny. Dlaczego miał/a/bym zaufać Waszemu studiu?

To prawda, że w dzisiejszych czasach każdy może drukować zdjęcia w domu. Jest jednak przepaść jakościowa i kosztowa pomiędzy drukarką konsumencką a suchym MiniLabem takim jak SL-D700. Ponadto, jakość używanych tuszy i papieru ma wielkie znaczenie jeśli chodzi o końcowy efekt.

Z drugiej strony, drukarki atramentowe są często problematyczne do wydruku zdjęć, wybierając nas unika się problemów, kupowania tuszy, zużycia swojego sprzętu, słabych wydruków, szczególnie jeśli mają one być przeznaczone dla klienta.

Gamut wydruku z Epson D700 na papierze błyszczącym FomeiLab jest znacznie większy od gamutu możliwego do uzyskania przy zastosowaniu odbitki z klasycznego procesu AgX i minilaba Noritsu. Dzięki temu Epson D700 sprawdza się w 100% jako narzędzie do produkcyjnego lub okazjonalnego druku prac amatorskich i profesjonalnych. Wysoka ostrość drukowanych drobnych elementów obrazu, głęboko nasycone żywe kolory oraz uzyskiwane wysokie gęstości optyczne w cieniach zachęcają do używania go jako podstawowego narzędzia do druku prac amatorskich. Szeroki gamut i wysoka jakość wydruków powinny spełnić oczekiwania wymagających profesjonalistów.

Dlaczego miał/abym przyjść do Studio Mechanik a nie do konkurencji?

Używamy profesjonalnego minilabu, oryginalnych tuszy i renomowanych papierów. Jakość zdjęć otrzymana z naszego studia będzie przewyższać jakość wydruków na drukarce ogólnego zastosowania. Epson D700 jest minilabem zaprojektowanym do fotografii tak więc efekty będą znacznie lepsze niż drukarki konsumenckie. Mamy spore umiejętności jeśli chodzi o wydruki i ocenę jakości, to także stanowi wartość która będzie zachowana w Waszych zdjęciach . Dla stałych klientów i fotografów oferujemy atrakcyjne rabaty.

Jakie rodzaje papieru są w Waszej ofercie?

Dostępne papiery posiadają wykończenia błyszczące, perłowe, luster, metaliczne, matowe gładkie lub teksturowane oraz występują w gramaturach od 230gsm do 300gsm. Możliwe formaty odbitek zaczynają się od wymiarów 9x13cm do 21x100cm. Tak szerokie spektrum dostępnych materiałów pozwoli Państwu dobrać papier najbardziej odpowiadający.

Papiery fotograficzne do suchego minilaba FomeiLab i Fomei Serie umożliwiają drukowanie wysokiej jakości zdjęć. Do wyboru są papiery błyszczące, półmatowe, matowe i artystyczne o powierzchniach Gloss, Pearl, Lustre, Matt i Aquarella. Szeroka gama papierów do suchego laba umożliwia drukowanie zdjęć w różnych formatach z papieru w rolkach o szerokości 127, 152, 203 i 210mm. Papier do Epson D700 dostępny jest na bieżąco

Nasze papiery do suchego laba są polecane przez niezależnych specjalistów. FOMEI Series230 Gloss – błyszczący papier fotograficzny do suchych minilabów atramentowych został przetestowany przez dobrykolor.pl. Dostępny jest obszerny raport z pomiarów i profilowania wydruków wykonanych na suchym Labie Epson SureLab SL-D700. Polecamy zapoznanie się z pełną treścią raportu: RAPORT

Mam dobry nowoczesny smartfon, dlaczego miałbym drukować z niego zdjęcia skoro mogę obejrzeć na ekranie telefonu i telewizora?

Dziś obraz w dobrej jakości mogą rejestrować nie tylko aparaty fotograficzne (lustrzanki, bezlusterkowce, kompakty), ale także smartfony. Według IDC w 2017r w Polsce sprzedano ponad 8,8 mln smartfonów, a 62 procent Polaków korzysta z tych urządzeń. Oczywiście nie każdy użytkownik smartfona drukuje swoje zdjęcia, ale mimo wszystko potencjalnie tworzy to ogromny rynek usług druku zdjęć. Dzięki możliwościom suchego laba atramentowego Epson SureLab D700 możesz dołączyć do tego rynku. Drukuj zdjęcia, certyfikaty, dyplomy, zaproszenia, karty okolicznościowe, dyplomy,menu dla restauracji albo reprodukcje. Rozszerz zakres usług Twojej firmy i zyskaj dodatkowe źródło dochodu. Dzięki naszym rozwiązaniom drukowanie nigdy wcześniej nie było tak proste.

Aplikacje na telefonie pomogą tworzyć grafiki i edytować zdjęcia, ale to co najważniejsze i co warto zachować na zawsze, coś co można komuś podarować, zawsze będzie miało formę fizyczną. Wydruki otrzymane w naszym studio przetrwają lata w doskonałej jakości. Można nimi wypełniać albumy, ramki i prezenty. Jeśli szukacie czegoś niezapomnianego, dla kogoś bliskiego i chcielibyście zachować wspomnienia na zawsze, odwiedźcie Studio Mechanik.

Posiadam piękną ramkę do której chciał/a/bym niestandardowej wielkości zdjęcie, czy jest to możliwe?

Tak, jesteśmy w stanie zaoferować zdjęcia w dowolnej wielkości według oczekiwań i wymagań klienta. Wystarczy z nami ustalić wielkość a dołożymy starań, aby zamówienie zostało zrealizowane zgodnie ze specyfikacją.

Mam piękne zdjęcie ale chciał/a/bym, aby ktoś je dla mnie przygotował do wydruku, czy to możliwe?

Tak, każde zamówienie sprawdzamy pod kątem odwzorowania i ekspozycji. Należy zwrócić uwagę, gdy wysyłamy zdjęcia do wydruku, czy były one robione przez profesjonalistę, sprzętem profesjonalnym (lustrzanką cyfrową) czy słabej jakości aparatem w dosyć starym telefonie. Różnice są diametralne i sposób przygotowania zdjęcia ma niebagatelne znaczenie.

W przypadku zdjęć zmieszanej jakości będziemy starali się znaleźć optymalne rozwiązanie wydruku, jednakże byłoby lepiej, aby zdjęcia poprawnie wykonane nie były zmieszane ze zdjęciami o niepoprawnej ekspozycji.

Jeżeli wymagana jest poprawa i retusz cyfrowy zdjęcia, jesteśmy w stanie zaoferować retusz po atrakcyjnej cenie 20 zł / 30 minut pracy retuszera. Standardowe operacje to kadrowanie, poprawa ekspozycji, wycinanie i edycja tła, balans kolorów, wyostrzenie, poprawa geometrii itp itd.

Jakie największe odbitki mogę u Was zamówić?

Oferujemy odbitki fotograficzne od rozmiaru 10 x 15 cm do rozmiaru 100 x 150 cm. Rozmiary powyzej A4 (21×30 cm) wiążą się z dłuższym czasem oczekiwania. Rozmiary do A4 włącznie wykonujemy w normalnym czasie 24 godzin.

Fotoobrazy

Jakie rodzaje obrazów oferujecie?

Oferujemy obecnie dwa rodzaje obrazów: Odbitki fotograficzne za szkłem akrylowym oraz Fotoobrazy na płótnie

Jak przesłać zdjęcia do wydruku w formie obrazu?

Przyjmujemy zamówienia w następujący sposób:

Można wysłać pojedyncze zdjęcia na email: studiomechanik@gmail.com
Można wysłać cały folder Dysku Google lub Dropbox załączając do niego link w emailu wysłanego do studiomechanik@gmail.com
Można przesłać zdjęcia za pomocą fotokiosku w Studio Mechanik
odpowiednim przewodem
– bluetooth
– używając karty pamięci
– używając pendrive
Można po prostu przynieść nośnik pamięci do Studia a my zajmiemy się resztą.
Można do nas napisać na messenger gdy chcecie wywołać zdjęcia z Facebook a my poprowadzimy Was przez cały proces. Link do messenger: m.me/studiomechanik

Ile trwa oczekiwanie na własny obraz?

Staramy się aby nasze zamówienia były zrealizowane w ciągu jednego tygodnia. dokładamy starań aby wszystko przebiegało zgodnie z planem. Czasami jednak nie jest to od nas zależne i może potrwać nieco dłużej.

Czy możecie sprawdzić, czy moje zdjęcie się nadaje na obraz?

Każde przesłane do nas zdjęcie sprawdzamy pod kątem tego, czy nadaje się do druku wielkoformatowego. Kluczowe są wielkość i rozdzielczość obrazu. w zależności od wybranego rozmiaru, minimalny rozmiar krótszego boku może się wahać od 600 do 4000 px.

Czy jest możliwość zakupu gotowego krajobrazu?

Tak, sprzedajemy nasze prace jako gotowe obrazy. Po szczegóły zapraszamy do studia lub naszego sklepu internetowego.

Sesje zdjęciowe

Co jest w ofercie?

W ofercie mamy sesje zdjęciowe w następujących kategoriach:

 • Sesje typu biznes i wizerunkowe
 • Sesje okolicznościowe, zdjęcia grupowe i rodzinne
 • Sesje zdjęciowe modowe – fashion
 • Sesje zdjęciowe Beauty, Makeup
 • Sesje narzeczeńskie
 • Sesje Ślubne, Wedding photoshoot
 • Sesje na dzień Babci i Dziadka
 • Sesje z okazji Chrztu, Komunii i innych uroczystości
 • Sesje na dzień Matki i Ojca
 • Sesje sportowe, sport photography
 • Sesje wnętrz, fotografia wnętrz, interior photography
 • Sesje jedzenia, food photography
 • Sesje zdjęciowe podczas wieczoru panieńskiego i kawalerskiego
 • Sesje zdjęciowe dziecięce
 • Sesje zdjęciowe brzuszkowe, pregnancy photoshoot
 • Sesje zdjęciowe sensualne, bielizna i nagość zakryta – sensual, lyngerie photoshoot
 • Sesje typu candid shots, fotografia związana z porą roku, jesień, zima, wiosna, lato
 • Sesje candid we wnętrzach osoby lub pary
 • Sesje par w studio z okazji uroczystości lub rocznicy
 • Sesje do produktów typu pamiątki dla rodziców
 • Wyjazdy na sesje za granicę podczas ślubu lub miesiąca miodowego
 • Sesje świąteczne

Kim są Wasi klienci?

Naszymi klientami są wymagające osoby, które potrzebują usługi najwyższej jakości za rozsądną cenę. Naszymi klientami bywali w przeszłości sławni ludzie na miarę lokalną jak i ogólnopolską, występujący w programach telewizyjnych jak i ludzie potrzebujący świeżej fotografii na stronę internetowa swojej firmy.

Co muszę wiedzieć gdy chcę sobie zrobić piękne i profesjonalnie wykonane fotografie w Waszym Studio?

Zasady przygotowania są podobne jak do zdjęć do dokumentów, z tym, że musimy wziąć pod uwagę, jakiego rodzaju zdjęć się spodziewamy i jak chcielibyśmy być widziani przez ludzi, którym pokażemy nasze zdjęcia.

Najgorsze, co może się przytrafić, to gdy przyjdziemy nieprzygotowani. Nie do zaakceptowania są t-shirty w przypadku zdjęć biznesowych. W przypadku zdjęć świątecznych oczywiście możemy rozważyć świąteczne swetry, jednak klasyczna elegancja zawsze jest w cenie i warto przyjść w marynarce, nawet jeśli przyjdzie nam ją zdjąć do zdjęć. Kobiety mają duże wyczucie, w czym wyglądają najlepiej, kobiece zdjęcia dobrze się sprzedają gdy Panie nie boja się odważnych kolorów i podkreślających figurę krojów.

Najlepiej przejrzeć bibliotekę dostępnych zdjęć, aby mieć więcej rozeznania co wygląda dobrze do danego typu zdjęć. Można sugerować się naszymi galeriami na stronie głównej lub https://www.google.com/imghp?hl=en.

Co obejmuje koszt sesji zdjęciowej?

Koszt podany w cenniku obejmuje jedynie prace fotografa.

Koszt nie obejmuje dodatkowych kosztów usługi, które są konieczne, takich jak:

 • Wynajęcie dodatkowego studia lub wnętrza.
 • Wypożyczenie bądź kupienie strojów.
 • Wynajęcie pojazdów stanowiących akcesoria podczas sesji.
 • Wypożyczenie lub kupno dodatkowego sprzętu zgodnie z instrukcjami klienta.
 • Kupno dodatkowych akcesoriów nie będących na stanie naszego studia.
 • Zakup pożywienia lub prowiantu podczas całodziennej sesji.
 • Koszt transportu poza granice miasta określone kursowaniem lokalnych środków transportu miejskiego.

Czy mogę oczekiwać, że wykonacie sesje zdjęciową za darmo?

Nie. Sesje zdjęciowe które oferujemy nigdy nie są za darmo. Nasz standardowy cennik sesji możecie znaleźć w sekcji “Oferta”, jest także możliwość negocjacji cen oraz indywidualnych ustaleń.

Ślub i Wesele

Czy wykonujecie usługi fotografii ślubnej i co ona obejmuje?

Tak, w ofercie znajdują się usługi fotografii ślubnej. Po szczegóły zapraszamy do działu Oferty. Oferowane pakiety mogą obejmować całościowo obsługę Ślubu i Wesela a także przygotowania i dodatkowe akcesoria. Przed rezerwacją warto umówić się na całkowicie bezpłatną konsultację, gdzie dowiedzą się Państwo, co możemy zaoferować i dlaczego nasza oferta jest lepsza niż konkurencji.

Czego możemy oczekiwać gdy zarezerwujemy termin swojej sesji i ślubu / wesela?

Mogą się Państwo spodziewać podpisania umowy, która szczegółowo opisze zakres i termin wykonania usługi.

Czy pracujecie tylko na terenie województwa mazowieckiego?

Pracujemy wszędzie, gdzie to jest konieczne, na terenie całego kraju ale i w przypadku, gdy Ślub, Wesele lub sesja odbywa się poza granicami naszego kraju, możemy Państwu towarzyszyć.

Strony WWW i Sklepy internetowe

Jakie macie kwalifikacje i referencje?

Przez ostatnie trzy lata stworzyliśmy dziesięć stron internetowych bazujących na technologii CMS. Niektóre z nich posiadają Sklep Internetowy. Od wielu lat tworzymy własny content w zakresie fotografii, który następnie weryfikujemy pod względem jakości. Marki, które pomagaliśmy tworzyć to studiomechanik.pl, gear4alpha.com, rafski.com i inne. Co o nas sądzą nasi klienci przeczytacie na stronie Opinie.

Akademia Fotografii Studio Mechanik

Jakie macie kwalifikacje i referencje?

Szkolimy nowych adeptów fotografii oraz osoby pragnące podnieść kompetencje i jakość swoich zdjęć.

Co jest w ofercie?

W ofercie mamy Kurs i Warsztaty czteroetapowe w zakresie fotografii studyjnej.

 • Wstęp do fotografii studyjnej
 • Fotografia Studyjna 1
 • Fotografia Studyjna 2
 • Fotografia Studyjna 3

Oferujemy również Kurs “Fotografia dla Początkujących” dla osób, które nie dysponują lustrzanką cyfrową i nie są w stanie wziąć udziału w naszych kursach dla zaawansowanych.

Czego mogę się spodziewać po Waszych kursach?

Jeśli chodzi o nasze kursy i warsztaty Fotografii studyjnej możecie się spodziewać 2.5 godzinnego spotkania raz w tygodniu podczas którego dowiecie się o teorii i podstawach które stanowią podbudowę do ćwiczenia praktycznego w trakcie warsztatów. Każdy z etapów kursu to dziesięć spotkań. Koszt naszych Warsztatów znajdziecie w sekcji Oferta.

Personalizowane Produkty i Prezenty

Jakie produkty i prezenty oferujecie?

Oferujemy szeroki zakres prac, między innymi:

 • Pudełka na wino
 • Pudełka na fotografie
 • Szkatułki i pudełka na biżuterię
 • Pudełka na herbatę
 • Grafiki naścienne
 • Napisy naścienne i do postawienia
 • Napisy na drzwi wejściowe
 • Biżuteria drewniana z imionami
 • Elementy drewniane do powieszenia np. w aucie
 • Akcesoria dekoracyjne na ślub i wesele
 • Akcesoria dekoracyjne na torty
 • Pamiątki dla rodziców
 • Zaproszenia
 • Menu restauracji na desce
 • Ozdoby choinkowe
 • Grawerowane i personalizowane deski do krojenia
 • Deski do pizzy z grawerem
 • Laserowo wypalane zdjęcia, obrazy i grafiki do postawienia
 • Ramki do zdjęć
 • Podstawki do zdjęć i desek
 • Podstawki do telefonu

Co można zakupić od ręki a co trzeba wcześniej zamówić?

W studio oferujemy prace dla każdego klienta. Jeżeli planują Państwo wręczenie jedynego w swoim rodzaju prezentu, to należy się do nas zgłosić przynajmniej siedem dni roboczych przed datą uroczystości. W szczególnych przypadkach w zależności od rodzaju pracy realizacja może potrwać dłużej.

Wykańczam właśnie mieszkanie i poszukuje nietuzinkowych prac i pomysłów, czy możecie mi coś zaoferować?

Tak, zarezerwuj spotkanie a doradzimy co możemy dla Ciebie wykonać. Aby zarezerwować spotkanie wystarczy wysłać email na adres studiomechanik@gmail.com