Slider do fotografii i Video

Podczas pracy w studio pojawiają się sytuacje, gdy potrzeba nam niebanalnego ujęcia video bądź kadru. Może też zdarzyć się, że chcielibyśmy stworzyć timelapse. Wszędzie tam przydaje się urządzenie zwane slider. Jest to system linearny pozwalający na mechaniczne przesuwanie kamery względem fotografowanego lub nagrywanego obiektu. Przykład wykorzystania slidera widzicie poniżej.

W filmie powyżej użyłem prototypu slidera do fotografii i video. Co to jest slider? W prosty sposób można to wytłumaczyć tak: jest to platforma na której montujemy nasz aparat lub kamerę i która porusza się po ustalonej ścieżce.

Jak widać, ten prototyp jest całkowicie funkcjonalny. Do jego wykonania użyłem silnika krokowego, zestawu baterii, mikrokontrolera oraz wyłączników krańcowych. Wszystko zgrabnie zostało upakowane w niewielkiej obudowie. Ten slider można wykorzystywać z dowolną kamerą bądź aparatem, na zdjęciu widzimy aparat klasy Nikon D300.

Prototyp jest całkowicie funkcjonalny i może konkurować z podobnymi produktami dostępnymi na rynku. Niestety, nie posiadam możliwości produkcyjnych aby skomercjalizować ten prototyp.

Jeśli ktoś z Państwa byłby zainteresowany rozwijaniem projektów podobnego typu zapraszam do kontaktu. Najlepiej użyć messenger m.me/studiomechanik bądź whatsap: 795400891